Dziś na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński powiedział, że – „Do Sejmu trafi projekt ustawy obniżającej pensje poselskie o 20 proc.; ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu przekażą swoje nagrody na cele charytatywne”.

Prezes PiS wyraźnie zaznaczył: – „Ponieważ my wiemy, że jesteśmy dla społeczeństwa i to nie jest tak, że idzie się do polityki dla pieniędzy, i nie jest celem polityki bogacenie się polityków, wobec tego podjęliśmy pewne decyzje”.

Lider rządzącej partii stwierdził, że pewne decyzje będą „musiały mieć kształt projektów ustaw”. – „Ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu, którzy są politykami zdecydowali się na przekazanie swoich nagród – tutaj terminem będzie połowa maja – na cele społeczne do Caritasu” – mówił Kaczyński.

Dodał też, że na jego wniosek Komitet Polityczny zadecydował dziś o złożeniu do „laski marszałkowskiej projektu obniżenia o 20 proc. pensji poselskich”.

Na konferencji Kaczyński poinformował również o wprowadzeniu dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców „nowych limitów obniżających”.

Zlikwidowane także mają być „wszelkie dodatkowe, poza pensją, świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa spółek Skarbu Państwa”.

Wszystkie te planowane zmiany są odpowiedzią na mocną reakcję społeczną po ujawnieniu przyznanych wysokich nagród pieniężnych dla czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę