Kaczyński na Tik Toku. Broni praw zwierząt

REKLAMA

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się na popularnym serwisie społecznościowym Tik Tok. W nagraniu opublikowanym na koncie Forum Młodych PiS zaapelował o poparcie dla ustawy chroniącej zwierzęta.

– To jest naprawdę potrzebne, dzieje się bardzo wiele złego i musimy, każdy dobry człowiek powinien, poprzeć tę ustawę – powiedział lider partii rządzącej.

Projekt PiS „Piątka dla zwierząt” trafił w piątek do Sejmu. Przewiduje między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra, ograniczenie uboju rytualnego, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych, częstsze kontrole schronisk oraz zakaz trzymania psów na łańcuchach.

REKLAMA

Kaczyński oświadczył na nagraniu, że projekt ustawy „popiera całym sercem”. – Chciałbym nominować dwie osoby – pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego do tego, aby dalej w tym kierunku działać i aby ta cała akcja się udała – podkreślił.

@forummlodychpis

Ruszamy z akcją #StopFurChallenge popierającą PiątkaDlaZwierząt. Nominujcie i share’ujcie! #stopfurchallenge #trend #animals #dlaciebie

REKLAMA

♬ dźwięk oryginalny – FM PiS