Kaczyński na Tik Toku. Broni praw zwierząt

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się na popularnym serwisie społecznościowym Tik Tok. W nagraniu opublikowanym na koncie Forum Młodych PiS zaapelował o poparcie dla ustawy chroniącej zwierzęta.

– To jest naprawdę potrzebne, dzieje się bardzo wiele złego i musimy, każdy dobry człowiek powinien, poprzeć tę ustawę – powiedział lider partii rządzącej.

Projekt PiS „Piątka dla zwierząt” trafił w piątek do Sejmu. Przewiduje między innymi zakaz hodowli zwierząt na futra, ograniczenie uboju rytualnego, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych, częstsze kontrole schronisk oraz zakaz trzymania psów na łańcuchach.

Czytaj także:  Zostawił psa w lesie! Bernardyn wciąż czeka na właściciela

Kaczyński oświadczył na nagraniu, że projekt ustawy „popiera całym sercem”. – Chciałbym nominować dwie osoby – pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztofa Sobolewskiego do tego, aby dalej w tym kierunku działać i aby ta cała akcja się udała – podkreślił.

@forummlodychpis

Ruszamy z akcją #StopFurChallenge popierającą PiątkaDlaZwierząt. Nominujcie i share’ujcie! #stopfurchallenge #trend #animals #dlaciebie

♬ dźwięk oryginalny – forummlodychpis

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.