Kaczyński niezadowolony! Stanowcza odpowiedź prezesa PiS w sprawie decyzji Andrzeja Dudy

Przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej, zaczęli zjeżdżać się politycy partii PiS wraz z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Szef partii rządzącej został poproszony o komentarz w sprawie decyzji jaką podjął Prezydent Andrzej Duda. Odpowiedział krótko i bardzo stanowczo.

Wydane oświadczenia w związku z reformą sądownictwa Prezydent Andrzej Duda swoją decyzją zadziwił niemal wszystkich.

Czytaj także:  Prof. Dudek o Trzaskowskim: Nawet krowa dostałaby 10 milionów głosów

Dzisiaj rano ( tj. poniedziałek ) Prezydent zapowiedział, iż zawetuje dwie ustawy o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa natomiast podpisze ustawę o sądach powszechnych. Niespodziewany werdykt został jednak bardzo dobrze przyjęty przez opozycję. Posłowie PO gratulowali decyzji.

– Szacunek dla Prezydenta. Wtórował mu Marcin Kierwiński: – Słuszna i dobra decyzja prezydenta. Zobaczymy, co będzie dalej. To może być nowy rozdział prezydentury, ale także nowa sytuacja w PiS. – napisał Rafał Trzaskowski.

Jednak to postanowienie niezbyt spodobało się szefowi partii PiS Jarosław Kaczyński. Chwilę po tym, gdy Andrzej Duda wydał oświadczenie, natychmiast postanowiono zwołać pilną naradę w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości.  Jako pierwszy pojawił się prezes PiS. Gdy został zapytany o opinię przez dziennikarzy, odpowiedział stanowczo: „Bez KOMENTARZA.”

Wicepremier Mateusz Morawiecki ocenił oświadczenie prezydenta również krótko i szorstko: „Jestem rozczarowany”

Czytaj także:  Jarosław Kaczyński na kwarantannie. "Pan Prezes czuje się dobrze"

One thought on “Kaczyński niezadowolony! Stanowcza odpowiedź prezesa PiS w sprawie decyzji Andrzeja Dudy

  • 24 lipca 2017 o 21:01
    Permalink

    Ręce opadają !!!

Komentarze są wyłączone.