Fot. Twitter.com/KosmaZlotowski

– Polski Ład jest dzisiaj w sposób cyniczny, można powiedzieć bezczelny, zakłamywany – powiedział podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Rypina prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Lider partii rządzącej zaatakował opozycję za krytykowanie założeń programu rządowego, w tym za przedstawianie danych, że na wprowadzeniu Polskiego Ładu stracą polscy przedsiębiorcy, którzy zostaną obciążeni kolejnymi podatkami.

– Próbuje się wmówić ludziom, że on ma zmierzać do tego, żeby w Polsce podnieść podatki dla Polaków, żeby w jakiejś mierze ich ograbić, w szczególności żeby ograbić przedsiębiorców – stwierdził Kaczyński. –  Otóż to jest bezczelne kłamstwo. To taka sama prawda jak to, że pani Kopacz przygotowywała 500 plus – oświadczył.

Wicepremier ds. bezpieczeństwa w rządzie Morawieckiego zapowiedział, że PiS będzie zwalczał kłamstwa ugrupowań opozycyjnych.

– Wielka ofensywa kłamstwa co do Polskiego Ładu musi być powstrzymana. Przed nami ciężka i wytężona praca. Po tym programie Polska będzie jeszcze bardziej rozwinięta i piękniejsza – obiecał Kaczyński.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę