Fot.Twitter.com/UrszulaRusiecka

W sobotę w Przysusze Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoją ofertę skierowaną w ramach Polskiego Ładu do rolników. W wygłoszonym przemówieniu prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że jego formacja jest „reprezentantem polskiej wsi”. – Jesteśmy z tego dumni – podkreślił.

Lider partii rządzącej zapowiedział wprowadzenie w Polskim Ładzie wielu udogodnień dla mieszkańców wsi. Będzie to m.in. skuteczna walka z ASF, odbudowywanie produkcji trzody chlewnej, dopłaty do paliwa rolniczego i gospodarstw ekologicznych. Ma również powstać Fundusz Ubezpieczeń Rolniczych.

– Przed nami jeszcze długa droga – zapowiedział Kaczyński, uzasadniając potrzebę wprowadzenia „wielkiego planu”, czyli Polskiego Ładu na wsi, którego nadrzędnym celem będzie likwidacja różnic między miastem a wsią.

– Chcemy, by nasze hasło: jedna Polska, jeden naród, jedne szanse, jedna godność, zostało zrealizowane. To jest nasze zadanie, nasze posłannictwo. Żaden przeciwnik, sam diabeł nas nie zatrzyma w walce o to, byśmy to posłannictwo zrealizowali – podsumował prezes PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę