– W Polsce obok elity stworzonej przez postkomunizm jest już nowa, ta która jest w stanie zmieniać Polskę – powiedział w Łodzi podczas sobotniej konwencji programowej PiS  prezes partii Jarosław Kaczyński. Lider partii rządzącej podkreślił, że nie jest to „taka elita, która się wynosi, uważa za lepszą, tylko taka, która chce służyć”. – Ta służba jest właśnie elitarna, bo bezinteresowność, gotowość do wspierania innych, empatia to to, co powinno cechować ludzi, którzy dążą do zdobycia władzy – stwierdził Kaczyński.

Prezes PiS podkreślił, że jego formacja, „służąc Polsce, polskiej rodzinie, wykonując swoje zobowiązania i  zapowiedzi, okazała się wiarygodna” i z powodzeniem buduje państwo, w którym u wszystkich ludzi zaczyna panować dobrobyt.

– Nasza metoda prowadzenia polityki się sprawdza i dlatego mogliśmy się ośmielić na pewną nową koncepcję – polską wersję państwa dobrobytu, która ma służyć całemu społeczeństwu, ale przede wszystkim rodzinie. Według szefa PiS, jeśli jego partia wygra wybory, to poziom życia rodzin osiągnie poziom zachodnioeuropejski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę