Prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się w piątkowych „Sygnałach dnia” w Polskim Radiu do wpisów Donalda Tuska na Twitterze. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej stwierdził, że PiS już wie, że przegra wybory prezydenckie, zaś swoją polityką rozdawnictwa świadomie doprowadza Polskę do bankructwa.

Kaczyński w odpowiedzi oskarżył Tuska o to, że w polityce nie stosuje zasad przyzwoitości. Z kolei jego obecność w kampanii prezydenckiej kandydatki Koalicji Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej określił jako „zapowiedź, że nie będziemy mieli niczego więcej poza agresją i to taką całkowicie niemerytoryczną”.

– Cała dotychczasowa droga polityczna Donalda Tuska wskazuje na to, że to jest co najmniej bardzo, bardzo prawdopodobne, czy niemalże pewne – bo to jest jedyna rzecz, którą potrafi sprawnie robić – rozbijać ukształtowane już w połowie pierwszego dziesięciolecia XXI wieku obyczaje polityczne, na niskim poziomie trzeba przyznać, jednak jakoś tam ukształtowane – stwierdził prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że były szef Rady Europejskiej te obyczaje „zniszczył bardzo sprawnie”.

– Doprowadził do zupełnego zniszczenia jakichkolwiek zasad, jakiejkolwiek przyzwoitości w polskim życiu publicznym, i wielu innych sprawach, które się właśnie z tą dziedziną łączą, był rzeczywiście bardzo skuteczny – zauważył Kaczyński.

Zdaniem prezesa PiS Kidawa-Błońska jest „niesamodzielnym” politykiem, która nie podejmie żadnej decyzji bez konsultacji z Tuskiem. – Nigdy nie pełniła żadnych samodzielnych funkcji, a i relacje z właśnie z ex-premierem były demonstracyjnie tak skonstruowane, że można było tutaj mówić o mistrzu i uczniu, o szefie i podwładnej.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę