Fot. Facebook.com/mwsuski

Jarosław Kaczyński nie weźmie udziału w publicznej  debacie z Donaldem Tuskiem. W poniedziałek lider PO podczas wystąpienia w Gdańsku wezwał prezesa PiS do „poważnej rozmowy o Polsce”.

–  Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, by wymienić się argumentami. Zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się – powiedział Tusk.

We wtorek politycy PiS informowali media, że Kaczyński do pojedynku na argumenty z Tuskiem nie stanie.

Poseł Marek Suski w programie „#Jedziemy” w TVP Info stwierdził, że propozycja lidera PO to „jest po prostu kompleks Donalda Tuska, który ma kompleksy wobec Jarosława Kaczyńskiego od lat”. Oświadczył przy tym, że były dwukrotny premier rządu koalicji PO-PSL to „trzeciorzędnej rangi polityk”.

Suski określił Kaczyńskiego jak „męża stanu, który ma wizję Polskiego Ładu”. Tuska nazwał „sfrustrowanym politykiem, który oddał bycie premierem dla dobrej fuchy w Brukseli”.

Polityk partii rządzącej oświadczył, że debata przywódców dwóch najważniejszych partii politycznych nie ma sensu, gdyż Tusk „byłby agresywny, napadałby na Jarosława Kaczyńskiego”.

– Jarosław Kaczyński jest człowiekiem kulturalnym, nie czułby się najlepiej w pyskówce spod budki z piwem – powiedział Suski. Jak dodał, w tego typu dyskusji Tusk „czuje się świetnie”, gdyż jest to „jego żywioł”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę