Fot. Facebook.com/pisorgpl

Pod koniec czerwca posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski oświadczyli, że opuszczają klub PiS i powołują w Sejmie koło Wybór Polska. Po ich odejściu klub PiS liczył 229 osób, tracąc formalnie większość w Sejmie.

Obecnie ta sytuacja już się jednak zmieniła i klub PiS ma znowu 231 posłów. Na początku lipca do klubu parlamentarnego PiS wrócił poseł Lech Kołakowski, który przystąpił do nowo utworzonej przez Adama Bielana Partii Republikańskiej. Natomiast teraz doszło jeszcze do kolejnego powrotu parlamentarzysty. Chodzi o posła Arkadiusza Czartoryskiego.

– Niedawno spotkaliśmy się i mogłem powiadomić, że nasz klub odzyskał połowę Sejmu. Dzisiaj z wielką radością mogę powiadomić, że to jest już większość, mamy już 231 posłów. Pan poseł Czartoryski wraca do naszego klubu – oświadczył w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Adam Bielan poinformował z kolei, że Arkadiusz Czartoryski wstąpił do jego – wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy – Partii Republikańskiej.

– Cieszę się, że pan poseł Czartoryski nie przeszedł na drugą stronę, nie chciał brać udziału w próbach restauracji ancien régime’u, powrotu do tego, co było przed rokiem 2015. Cieszę się, że postanowił wrócić do Zjednoczonej Prawicy. Chciałbym też powitać posła w szeregach Republikanów – powiedział Bielan i zapewnił jednocześnie, że zrobi „wszystko, żeby zapewnić rządowi Zjednoczonej Prawicy stabilną większość”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę