Występując na niedzielnej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie, prezes partii Jarosław Kaczyński oskarżył Platformę Obywatelską o to, że w czasie swoich rządów okradła Polskę nawet na 400 miliardów złotych.

– Przeszło osiem lat ich rządów można podsumować tak: Polska została obrabowana na ponad 200 mld zł – powiedział Kaczyński. Przyznał jednocześnie, że nie są to jeszcze ostateczne wyliczenia.

– To wstępny rachunek. Gdyby oszacować dokładnie, może byłoby to nawet dwa razy więcej – stwierdził. Lider partii rządzącej podkreślił, że PiS jest partią, której rządy przyniosły Polakom dobrobyt. – Te fakty powinniśmy zestawiać ze sobą. Powinniśmy pokazywać różnice pomiędzy wiarygodnością a całkowitą niewiarygodnością i nicością tych, którzy są przeciw nam. Każdy, kto jest w stanie myśleć i liczyć, wie, że ich słowa to czysta manipulacja. To, co oni reprezentują naprawdę, to powrót do tego, co było, ale w znacznie gorszej wersji – mówił podczas konwencji w Krośnie.

Kaczyński straszył również, że opozycja po objęciu władzy wprowadzi dyktaturę i „zostanie obalona demokracja”, którą od czterech lat wprowadza PiS. – Przecież chcą cofać decyzje, karać tych o nieprzychylnych dla nich poglądach. Chcą w Polsce zlikwidować demokrację ostatecznie. Widzą, że w tym ustroju nie mogą rządzić – podkreślił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę