– Jeśli Wspólnota ma być silna i powiększać swe wpływy, to musi pozostać wspólnotą ojczyzn, a nie terytorium, na którym ktoś chce poprzez szantaż i nieuczciwe działania wprowadzać mechanizmy znane z państw totalitarnych. Na uczynienie z Polski kolonii zgody nigdy nie było i nie będzie – powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla „Gazety Polskiej”.

Prezes PiS, który w gabinecie Mateusza Morawieckiego odpowiada za bezpieczeństwo i nadzoruje resorty obrony, sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych i administracji, potwierdził, że Unia Europejska chce narzucić Polsce „swoje wartości” i odebrać jej suwerenność również w sferze kultury.

–  Dziś instytucje UE, jej przeróżni urzędnicy, jacyś politycy, których Polacy nigdy nigdzie nie wybierali, żądają od nas, byśmy zweryfikowali całą naszą kulturę, odrzucili wszystko, co dla nas arcyważne, bo im się tak podoba – oświadczył Kaczyński.

Prezes partii rządzącej dodał, że takie działania są „sprzeczne z naszą deklaracją o suwerenności kulturowej podjętej przez Sejm przed wejściem do UE”. – Na takie działania nie będzie zgody – podkreślił.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!