Jarosław Kaczyński: Popieramy wieś, bo polskość wyrosła ze wsi! (WIDEO)

– 7 września będzie można usłyszeć, jak wygląda nowy program rolny PiS – powiedział na pikniku rodzinnym w Zbuczynie k. Siedlec (Mazowieckie) Jarosław Kaczyński. Prezes PiS obiecał, że dotychczasowe programy wsparcia wsi i rolnictwa będą nie tylko utrzymane, ale i rozszerzone.

   

Szef partii rządzącej przypomniał, że wprowadzono już nowe regulacje dotyczące ubezpieczeń, które znacznie poprawią sytuację rolników. – Mamy 500 zł od krowy i 100 zł od świni – ten program jest realizowany i będzie na niego więcej pieniędzy niż początkowo sądziliśmy – zadeklarował i podkreślił, że dzieje się tak dzięki staraniom ministra rolnictwa Krzysztofa Ardanowskiego.

Prezes PiS zapewniał zebranych w Zbuczynie, że jego formacja wyjątkowo ceni polską wieś i jej mieszkańców.

   

– My przecież popieramy polską wieś nie tylko dlatego, że uważamy, iż każdy Polak musi mieć realnie równe prawa, a nie tylko te zapisane w konstytucji, ale dlatego, że wiemy, iż wieś jest źródłem wartości, że polskość wyrosła ze wsi – oświadczył.

Kaczyński nawiązał też do zbliżających się wyborów parlamentarnych i wezwał do głosowania na partię rządzącą: – Trzeba na nie pójść i trzeba głosować. Nie wiem jeszcze, na którą listę, bo jeszcze nie było losowania, ale na listę Prawa i Sprawiedliwości – Zjednoczonej Prawicy.

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego 13 października to dzień decyzji, w którą stronę w pójdzie Polska, i dlatego wybory parlamentarne są ważniejsze niż europejskie. Zaznaczył, że tylko w przypadku wygranej PiS w wyborach utrzymanie programów dla wsi i transferów socjalnych z korzyścią dla ludzi mieszkających na terenach wiejskich jest możliwe i realne. – To, o czym mówiliśmy, jest bardzo realne i będzie bardzo realne także dalej – zapewnił i zaapelował do uczestników pikniku o głosowanie na PiS.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News