Kaczyński przed Tuskiem! To zaboli opozycję!

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRiS dla portalu Onet.pl, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński cieszy się większym zaufaniem społecznym niż szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Były premier i przewodniczący Platformy Obywatelskiej odnotował najgorszy wynik od marca. Liderem rankingu jest prezydent Andrzej Duda.

Według respondentów ośrodka obecnego prezydenta zaufaniem obdarza 47 proc. badanych, zaś przeciwnego zdania jest 38,4 proc. osób, które wzięły udział w sondażu.

Na drugim miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki z poziomem zaufania 44,6 proc. Polaków, szefa rządu nie darzy za to zaufaniem 42,2 proc. respondentów. Eurodeputowana PiS i była premier Beata Szydło zajęła trzecie miejsce z wynikiem 38,2 proc. przy 49,8 proc. opinii negatywnych.

Czytaj także:  Kidawa-Błońska: Jestem przygotowana na brutalne ataki

Tuż za podium znalazł się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, z wynikiem 35,5 proc.. Szefowi PiS nie ufa 46,5 proc. ankietowanych przez IBRiS.

Dopiero za Kaczyńskim uplasował się Donald Tusk, który odnotował największy spadek poziomu zaufania. Prawdopodobnemu kandydatowi opozycji na prezydenta ufa zaledwie 32,7 proc. badanych, a nie ufa – 49,2 proc.

Sondaż przynosi także fatalne wiadomości dla Grzegorza Schetyny. Szefowi PO ufa jedynie mniej niż 20 proc. ankietowanych, co oznacza spadek o ponad 5 proc. w porównaniu do wyników sprzed dwóch miesięcy. Gorszy wynik od Schetyny odnotowali tylko lider SLD Włodzimierz Czarzasty (15,8 proc.) i Janusz Korwin-Mikke (7,1 proc.).

IBRiS zrealizował badanie opinii metodą wywiadów telefonicznych na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów w dniach 19-21 czerwca 2019 roku.

Czytaj także:  Kłótnia w Zjednoczonej Prawicy. Jaki oskarża Gowina o „dogadanie się z układem” zwalczającym PiS

Komentarze