Kaczyński realizuje swój plan i ociepla wizerunek rządu! Brudzińskiego w MSWiA zastąpi kobieta!

Znane są nowe szczegóły zapowiedzianej na wtorek 4 czerwca rekonstrukcji rządu. Z informacji RMF FM wynika, że Elżbieta Witek zastąpi na ministerialnym stanowisku Joachima Brudzińskiego, który zdobył mandat eurodeputowanego. Z kolei na miejsce Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, ma zostać powołana Bożena Borys-Szopa.

Przeprowadzenie rekonstrukcji gabinetu Mateusza Morawieckiego jest konieczne, ponieważ spora część obecnego rządu, dokładnie dziewięcioro ministrów i wiceministrów, zdobyła mandaty w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Europosłami zostali między innymi: szef MSWiA Joachim Brudziński, minister edukacji Anna Zalewska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, wicepremier i minister Beata Szydło, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Czytaj także:  Znowu wiele zakażeń w Polsce. Nowe dane MZ

Według RMF FM o nominacjach ministerialnych zdecydował sam Jarosław Kaczyński. Prezesowi PiS miało zależeć na tym, by przed wyborami ocieplić wizerunek Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Stąd pomysł mianowania na miejsce Joachima Brudzińskiego kobiety. Poza tym Jarosław Kaczyński PiS miał uznać, że Elżbieta Witek po rozstaniu z rządem Beaty Szydło dała dowód swojej lojalności, a taką postawę należy docenić.

Czytaj także:  Poseł Czarnek z PiS: Europosłowie PO i Lewicy dopuścili się zdrady Polski

Jak ujawnia RMF FM, prezes PiS miał też zdecydować o zastąpieniu Elżbiety Rafalskiej przez Bożenę Borys Szopę, która pełni funkcję Głównego Inspektora Pracy. Jarosław Kaczyński miał się podobno nie zgodził się na awans wiceministra Stanisława Szweda, którego rekomendowała na swoje miejsce obecna minister Elżbieta Rafalska.

Nie wiadomo jeszcze, o której odbędzie się 4 czerwca uroczystość mianowania nowych ministrów. Dokładna godzina utrzymywana jest w tajemnicy.

Czytaj także:  Ziemkiewicz: Kaczyński oszalał

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.