Kaczyński: Śmierć Jana Szyszki to nie przypadek! Niepokojące słowa prezesa PIS

Jarosław Kaczyński na konwencji w Kielcach rozpoczął swoje przemówienie od złożenia hołdu byłemu ministrowi środowiska Janowi Szyszce. Zaznaczył, że moment jego śmierci „nie jest przypadkowy”.

– Dzisiaj dzień z jednej strony pełen dobrych wydarzeń, ale mamy też to wydarzenie wyjątkowo smutne. Odszedł nasz stary kolega, towarzysz drogi, odszedł przedwcześnie, w wyjątkowych okolicznościach – powiedział prezes PiS.

Czytaj także:  „Puste łby posłów”. Rolnicy przynieśli pod Sejm 356 główek kapusty

Kaczyński podczas konwencji w Kielcach pokreślił, że „majestat śmierci nie pozwala mu dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz”. – Oddaliśmy mu już hołd, ale chcę podkreślić, że ponieśliśmy ogromną stratę – dodał.

Jana Szyszkę wspominała również była premier Beata Szydło. – Był człowiekiem zasad i wartości, który ukochał Polskę i te wszystkie polskie sprawy – powiedziała na konwencji.

Czytaj także:  Kto liderem opozycji? Prowadzi Trzaskowski, ale goni go…

Prezes PiS końcówce wystąpienia poświęcił w większości zmianom na polskiej wsi. Zaznaczył, że PiS jest partią, która ją reprezentuje. – Polskiej wsi trzeba pomóc, ale trzeba też szanować jej tradycje i wartości – powiedział.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.