– Będzie łamanie demokracji, będzie jej niszczenie, ale będzie także ofensywa lewactwa, którą już dzisiaj widać w wielu samorządach – mówił we wtorek w Krakowie prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z emerytami i rencistami. Dużą część swojego wystąpienia szef partii rządzącej poświęcił straszeniu zebranych powrotem opozycji – Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego – do władzy po jesiennych wyborach parlamentarnych. Kaczyński podkreślił, że tylko PiS daje gwarancję przestrzegania demokracji i praw człowieka w Polsce.

– Jeśli PO-PSL odzyska władzę, to będzie łamanie praw obywatelskich. Oni już dziś to zapowiadają, zapowiadają, że zniszczą demokrację – przekonywał emerytów Kaczyński, podkreślając, że lata rządów tych partii – w odróżnieniu od tego, co robi PiS – były czasem nadużyć oraz „łamania praw człowieka, łamania wolności” i „różnych ataków na dziennikarzy”. Niszczona była też opozycja.

Kaczyński zachęcał zebranych do wzięcia udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania na jego formację, która będzie w nim bronić cywilizacji chrześcijańskiej. Jako jedyna na forum PE może też powstrzymać trwającą „ofensywę przeciwko tradycyjnym wartościom i zdrowemu rozsądkowi”. Kaczyński zapowiedział, że przedstawiciele PiS w europarlamencie – tacy jak startująca z Małopolski Beata Szydło – będą pełnić „rolę tamy, wobec zła, które narasta w UE”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę