Fot.Facebook.com/pisorgpl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w tekście opublikowanym w środę w „Polska The Times” odniósł się do przypadającego w czwartek Święta Niepodległości. Lider partii rządzącej podkreślił, że jest to święto „radosne”. Ponadto „niepodległość jest wielkim darem i dobrodziejstwem, którego znaczenia nie sposób przecenić”.

„Święto Niepodległości jest dniem radosnym, w którym cieszymy się naszą wolnością, w którym radujemy się tym, iż żyjemy w niezawisłym państwie, w którym w sposób szczególny odczuwamy dumę z faktu, iż jesteśmy Polakami, że tworzymy wspólnotę obywateli suwerennej Rzeczypospolitej”, napisał Kaczyński cytowany przez PAP.

„11 listopada jest także czasem wyjątkowego namysłu, kiedy to zastanawiamy się nad tym, co możemy ofiarować Ojczyźnie w czasie pokoju, na czym ma polegać nasz patriotyzm dnia codziennego, co mamy zrobić, by Polska była coraz mocniejsza pod każdym względem, bo im silniejsze będzie państwo polskie, tym trwalsze będą gwarancje naszej niepodległości, naszego życia w wolności”,  podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS przypomniał również, że „historia równocześnie uczy nas, że nic nie jest dane raz na zawsze, że to, co mamy, możemy nagle utracić w części bądź w całości”.

Odnosząc się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, Kaczyński oświadczył, że „wypadki ostatnich tygodni unaoczniają nam z całą mocą, że w każdej chwili możemy być narażeni na najróżniejsze niebezpieczeństwa”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę