„Kaczyński traci cierpliwość”. PiS wycofa swoje poparcie dla Dudy?

Czwartkowy „Super Express”, powołując się na informacje uzyskane od polityków PiS, ujawnił, że prezydent Andrzej Duda może w wyborach stracić poparcie Jarosława Kaczyńskiego, a tym samym całej partii rządzącej. Byłoby to polityczne trzęsienie ziemi podczas kampanii wyborczej.

We wtorek wieczorem Duda i Kaczyński spotkali się bez świadków w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Według nieoficjalnych informacji spotkanie dotyczyło kampanii wyborczej oraz ustawy abonamentowej. Opozycja domaga się jej zawetowania i przekazania 2 miliardów złotych przeznaczonych w ustawie dla mediów publicznych na onkologię.

Czytaj także:  Prezes PiS ukarał 15 zbuntowanych posłów

Spotkanie trwało 11 minut. – Prezes przekazał prezydentowi, że liczy, iż podpisze ustawę abonamentową. Nie było dyskusji w tej sprawie. Ale prezydent oświadczył, że ją zawetuje – ujawniła tabloidowi osoba z otoczenia prezesa PiS.

Według tego polityka „delikatnie mówiąc, prezes wyszedł z tego spotkania bardzo zły”. – Traci cierpliwość. Rozważane są różne scenariusze. Łącznie z tym, że zostanie wycofane poparcie dla Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich – powiedział.

Czytaj także:  Kowalski: Odwołanie Ziobry to przedterminowe wybory i prezent dla PO

Duda ma do 6 marca czas na to, by zdecydować, czy ustawę podpisze, czy ją zawetuje, czy też skieruje do Trybunału Konstytucyjnego.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.