Czwartkowy „Super Express”, powołując się na informacje uzyskane od polityków PiS, ujawnił, że prezydent Andrzej Duda może w wyborach stracić poparcie Jarosława Kaczyńskiego, a tym samym całej partii rządzącej. Byłoby to polityczne trzęsienie ziemi podczas kampanii wyborczej.

We wtorek wieczorem Duda i Kaczyński spotkali się bez świadków w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Według nieoficjalnych informacji spotkanie dotyczyło kampanii wyborczej oraz ustawy abonamentowej. Opozycja domaga się jej zawetowania i przekazania 2 miliardów złotych przeznaczonych w ustawie dla mediów publicznych na onkologię.

Spotkanie trwało 11 minut. – Prezes przekazał prezydentowi, że liczy, iż podpisze ustawę abonamentową. Nie było dyskusji w tej sprawie. Ale prezydent oświadczył, że ją zawetuje – ujawniła tabloidowi osoba z otoczenia prezesa PiS.

Według tego polityka „delikatnie mówiąc, prezes wyszedł z tego spotkania bardzo zły”. – Traci cierpliwość. Rozważane są różne scenariusze. Łącznie z tym, że zostanie wycofane poparcie dla Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich – powiedział.

Duda ma do 6 marca czas na to, by zdecydować, czy ustawę podpisze, czy ją zawetuje, czy też skieruje do Trybunału Konstytucyjnego.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat