Prezes PiS Jarosław Kaczyński, występując na niedzielnej konwencji tej partii w Krakowie, po raz kolejny zaatakował Platformę Obywatelską i byłego premiera Donalda Tuska, oskarżając ich o okradanie w ciągu ośmiu lat rządów narodu polskiego.

– Pokazaliśmy, że pieniądze, które miały być gdzieś zakopane i których kazał nam szukać Donald Tusk, jednak są. A miało ich nie być. Nie pozwoliliśmy na dalsze okradanie naszego narodu – mówił do polityków PiS Kaczyński.

Szef partii rządzącej podkreślił, że dopiero po wygranych wyborach w 2015 roku „władzę przejęła ekipa, która nie miała nic wspólnego z komunizmem ani postkomunizmem”. Z tego powodu od razu zaczęła być zwalczana przez wrogów demokratycznej Polski.

– Nasza władza została (…) ofiarą ataku – stwierdził Kaczyński. Jak dodał, skończył się on porażką, gdyż przeciwnicy „nie wzięli pod uwagę tego, że będziemy potrafili zrealizować nasz program społeczny i gospodarczy, naprawy państwa”.

– To właśnie, ta budowa naszej wiarygodności, ta zmiana struktury społecznej, dochodów, to wszystko zbudowało poparcie dla naszej formacji i otworzyło drogę do tego, byśmy zawalczyli o przedłużenie naszej władzy. Bo konsekwentnie odbudowywaliśmy historyczną legitymację naszego państwa i to wszystko, co tworzy dumę naszego narodu. Naszą godność. Odbudowywaliśmy elementarną sprawiedliwość – ocenił Kaczyński.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę