– Wszelkiego sposobu eksperymenty, które mają być i są już niestety czynione kosztem dzieci, dwóch tatusiów, dwie mamusie, stanowczo odrzucamy – powiedział na konwencji wyborczej PiS w Szczecinie Jarosław Kaczyński.

Lider PiS zapowiedział m.in. zmiany w konstytucji po wygranych przez PiS wyborach, ale znaczna część – skierowanego do tzw. żelaznego elektoratu – wystąpienia dotyczyła obrony polskiej rodziny przed zamachem na jej wartości.

– Rodzina musi być broniona i to oczywiście ta rodzina, którą każdy z nas ma po prostu w swojej świadomości, niezależnie od tego, jaki jest jej osobisty stan. Rodzina, gdzie jest ojciec, matka, dzieci, gdzie czasem kogoś brakuje, bo to tak w życiu bywa i my to szanujemy – stwierdził Kaczyński.

Prezes partii rządzącej podkreślił przy okazji, że Polska „zawsze była krajem tolerancji i takim krajem tolerancji pozostanie”. Z tego powodu nikt, „kto powie, że z pary dwóch mężczyzn nie może być dzieci, albo że na świecie ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami, albo że pewne praktyki w stosunku do dzieci np. bardzo wczesna seksualizacja są szkodliwe, będzie ponosił z tego powodu jakiekolwiek negatywne konsekwencje”, zauważył Kaczyński.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę