Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna oraz szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz potwierdzili w sobotę wolę współpracy kierowanych przez nich partii w regionalnych sejmikach. Jednocześnie też stanowczo wykluczyli możliwość zawiązania koalicji na szczeblu samorządowym z Prawem i Sprawiedliwością.

– Z PiS-em w ogóle nie można współpracować w samorządzie, jest to bardzo trudna współpraca, ponieważ oni nie lubią samorządu, nie są podmiotowi w samorządzie. Jak można rozmawiać z samorządowcami PiS-owskimi, którzy czekają na wskazówki z Nowogrodzkiej – to jest zaprzeczenie istoty samorządu – powiedział dziennikarzom Grzegorz Schetyna po wspólnej z liderem PSL konferencji prasowej na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

W ten sposób przewodniczący PO odniósł do słów Jarosława Kaczyńskiego, który w piątek w Mielcu oświadczył, że PiS nie jest partią wojny. – Jesteśmy partią zgody, chcemy współpracować, ale z drugiej strony mamy na razie mur – przekonywał prezes PiS.

Lider Platformy Obywatelskiej, nawiązując do tej deklaracji Kaczyńskiego, nazwał go „wilkiem w owczej skórze”, a oferowanie otwartości na współpracę z opozycją ze strony PiS określił jako „jedno wielkie kłamstwo”.

– Przecież wiadomo, że PiS nie chce współpracy, a jak chce budować współpracę, to tak, jak zbudowało z Solidarną Polską czy partią Gowina – absolutnie na kolanach, eliminując, wyrzucając kandydatów na samorządowców i upokarzając. Takiej współpracy nigdy z PiS-em nie będzie – zapowiedział Schetyna.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę