Losy zwierząt Jarosławowi Kaczyńskiemu nie są obojętne. Wielokrotnie już wypowiadał się na temat ich ochrony. Niedawno kolejny zabrał głos w sprawie zakazu hodowli zwierząt futerkowych, odnosząc się do wystawy w Europarlamencie poświęconej walce o prawa zwierząt.

Wystawa zatytuowana „Make Fur History”, czyli „Niech futra przejdą do historii” zainicjowana jest przez polskich członków Parlamentu Europejskiego, m.in. Jadwigę Wiśniewską i Ryszarda Legutkę. Organizatorami wystawy są dwie międzynarodowe koalicje organizacji prozwierzęcych Fur Free Alliance i Eurogroup For Animals oraz Stowarzyszenie Otwarte Klatki.

W czasie wystawy można zapoznać się z treścią zawartą na panelach informacyjnych. Znajdują się na nich zdjęcia przedstawiające hodowle zwierząt futerkowych, dane dotyczące poparcia społeczeństwa dla zakazu takiej działalności, informacje o zagrożeniach środowiskowych ze strony przemysłu futrzarskiego oraz historie ludzi zamieszkałych blisko ferm.

Jarosław Kaczyński goszczący w programie TVP Info wypowiedział się przeciwko hodowli tych zwierząt w Polsce. Zaczął od słów będących hasłem przewodnim europejskiej wystawy: – Niech futra przejdą do historii. Ta wystawa ma przysłużyć się bardzo ważnemu przedsięwzięciu. Chodzi o to, by cierpienia zwierząt było na świecie mniej, dużo mniej niż dzisiaj, a cierpienia zwierząt futerkowych to jedne z najgorszych cierpień jakie mają miejsce. Warto odwiedzić tę wystawę i poprzeć tę ideę, która została wyrażona przeze mnie na początku.

Prezes PiS zauważył, że ludzie mogą żyć bez futer, a dzięki temu mogą być też bardziej ludzcy. Zachęcając do walki o los zwierząt zwrócił uwagę na jeszcze jeden aspekt: – Jeśli chodzi o nas, o Polaków, to często mówi się o drodze na Zachód, no to jest właśnie droga na Zachód.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!