Fot. Facebook.com/pisorgpl

W niedzielę odbył się kongres wyborczy Porozumienia, podczas którego Jarosław Gowin został wybrany prezesem partii na kolejną kadencję. Do uczestników kongresu wystosował specjalne przesłanie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. List odczytał szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

„Jeśli zrealizujemy Polski Ład, to w dekadę nadrobimy dystans dzielący nas od najzamożniejszych krajów naszego kontynentu; sprostamy temu historycznemu wyzwaniu, jeśli tylko będziemy działać zgodnie, jeżeli zachowamy jedność”, napisał w swoim liście Kaczyński, nawiązując do napiętej sytuacji w Zjednoczonej Prawicy.

Jak podkreślił prezes PiS, dziś ta jedność jest jeszcze bardziej potrzebna niż zwykle. „Stoimy bowiem w obliczu z jednej strony wielkich wyzwań, a z drugiej – wyjątkowych szans”, zaznaczył.

„Mamy plan, mamy program, który pozwoli nam wykorzystać tę wielką szansę na dalszy dynamiczny rozwój naszego kraju”, oświadczył Kaczyński. „Jest to cel ambitny, ale możliwy do osiągnięcia”, napisał o Polskim Ładzie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę