Fot.Facebook.com/TelewizjaTVTrwam

W sobotę Radio Maryja obchodziło 31-lecie swojej działalności. Tadeusz Rydzyk otrzymał z tej okazji specjalny list, którego nadawcą był Jarosław Kaczyński. W jego treści znalazły się liczne zachwyty nad duchownym.

Podczas obchodów 31-lecia rozgłośni zabrakło czołowych polityków, takich jak Jarosław Kaczyński czy Andrzej Duda, który zazwyczaj pojawiali się na takich uroczystościach. List od prezesa PiS odczytał jednak minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Dziękujemy Panu Bogu za wielki dar, jakim dla milionów wiernych są Radio Maryja oraz inne wspaniałe przedsięwzięcia, rozwijane pod auspicjami o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR i toruńskich ojców redemptorystów – napisał w liście Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS następnie podkreślił rolę dzieł Rydzyka. – Wielkość i rozległość tego dzieła – TV Trwam, „Nasz Dziennik” , Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, liczne fundacje i wspólnoty czy niedawno oddana do użytku ciepłownia geotermalna – wzbudza podziw i zdumienie – podkreślił.

– Dziękujemy również Stwórcy za ten dar, przez który działa Opatrzność, za osobę czcigodnego Ojciec Dyrektor Tadeusza Rydzyka. To jego śmiałej wyobraźni i odważnych myśli wspieranych przez charyzmę, żelazną wolę i pragnienie całkowitego oddania się służbie Panu Bogu i Ojczyźnie zawdzięczamy, że to wielkie dzieło nieustająco się rozwija. Bóg zapłać Ojcze Dyrektorze za wszystko, co uczyniłeś dla Kościoła i naszej Ojczyzny! – napisał w liście Jarosław Kaczyński.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!