W sztabie Prawa i Sprawiedliwości sondażowe wyniki skomentował prezes partii Jarosław Kaczyński. – Mamy powody do radości. Mimo tego potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się jednak utrzyma. A jeśli się utrzyma, to będzie trwała dobra zmiana – powiedział. Podkreślił, że jego ugrupowanie „czeka najpierw refleksja nad tym, co się udało, o czym mówiliśmy, ale także nad tym, co się nie udawało i co spowodowało, że część społeczeństwa uznała, że nie należy nas popierać”.

– To jest powód, żeby się zastanowić, dążyć do tego, żeby sytuację w naszym kraju, sytuację, która zależy od nas, ulepszyć, poprawić. Byśmy my sami stali się lepsi z punktu widzenia społeczeństwa – dodał Kaczyński.

– Otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej – powiedział prezes partii PiS.

– Zobowiązanie do jeszcze lepszej pracy, nowych pomysłów inwencji, przyjrzenia się grupom społecznym, które nas nie poparły – powiedział. Zaznaczył, że „będzie się trzeba nad wieloma sprawami bardzo poważnie zastanowić”. – Mam nadzieję, że jutrzejszy dzień będzie potwierdzeniem naszego sukcesu. Przed nami cztery lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej i musi się zmieniać na lepsze. To, co było naszą główną siła – wiarygodność i dotrzymywanie słowa – musi trwać. Musimy podtrzymać naszą wiarygodność i doprowadzić do tego, żeby nikt w Polsce nie miał wątpliwości, że to, co czynimy jest i dobre, i realne, i odpowiedzialne – mówił Kaczyński.

– Krótko mówiąc: kończymy pewien etap, zaczynamy nowy. Wcale nie łatwiejszy, może trudniejszy. Ale mam nadzieję, że będzie zakończony jeszcze większym sukcesem – mówił prezes PiS.

Polacy zdecydowali! Wstępne WYNIKI WYBORÓW 2019!

WYBORY 2019. Janusz Korwin-Mikke podziękował TVP!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę