Kaczyński: Zło atakuje nasz kraj, ojczyznę, naród, Kościół katolicki

– Zło atakuje. Atakuje nasz kraj, ojczyznę, naród. Atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości, atakuje Kościół katolicki – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w kościele Wszystkich Świętych w Starachowicach  podczas mszy odprawionej w intencji jego zmarłej 8 lat temu matki, Jadwigi Kaczyńskiej. Lider PiS dodał, że obecnie głównym zadaniem jest odrzucenie tego zła.

   

Obecności i wystąpieniu wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego towarzyszył protest osób z transparentami strajku kobiet, który odbywał się przed świątynią. Zgromadzeni skandowali między innymi przez megafon hasło „Twoja wina”. W odpowiedzi Kaczyński demonstrujących nazwał „ludźmi, którzy służą najgorszej sprawie” oraz „służą sprawie niszczenia Kościoła, niszczenia naszego narodu”.

– I to jest coś, o czym musimy pamiętać, musimy mieć to w swojej świadomości, ale musimy mieć także w sobie wolę, bardzo silną wolę, by się temu przeciwstawić, by tę walkę o polską tożsamości, o przyzwoitość w naszym życiu publicznym wygrać – oświadczył prezes PiS.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News