Kaczyński zwołał naradę polityków na Nowogrodzkiej!

REKLAMA

Narada trwała trzy godziny. W siedzibie partii na Nowogrodzkiej pojawił się oprócz prezesa Jarosława Kaczyńskiego także Mateusz Morawiecki, Mariusz Kamiński, Mariusz Błaszczak, a także Antoni Macierewicz. Na spotkanie przybyła także była premier Beata Szydło, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. W naradzie uczestniczyli więc wszyscy najważniejsi współpracownicy.

Kaczyński zwołał naradę polityków najprawdopodobniej, aby nakreślić strategię kolejnych działań po wyborach. Po ogłoszeniu wyników Jarosław Kaczyński powiedział, że ten rezultat wróży dobrze na wybory parlamentarne. – Ale przypominam, że to jest wynik sondaży. Musimy zachować spokój, ale jeśli to się potwierdzi, to będziemy mogli starać się o władzę w wielu miejscach, jeśli chodzi o sejmiki samorządowe i o walkę w drugiej rundzie w miastach – dodał.

REKLAMA

Po wspólnej naradzie prezes PiS ma rozmawiać indywidualnie z każdym politykiem. Później mają być organizowane co jakiś czas spotkania kierownictwa partii. Podobno cel spotkań to rozliczenie się po wyborach samorządowych.

Podziel się: