Fot.Facebook.com/sjkaleta

Polityk Solidarnej Polski Sebastian Kaleta skrytykował w piątek w wywiadzie dla portalu niezalezna.pl politykę Unii Europejskiej wobec Polski. Zdaniem wiceministra sprawiedliwości UE, m.in. w kwestiach dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości dokonywanej przez PiS, „bezprawnie ingeruje” w wewnętrzne sprawy Polski.

– Działania organów Komisji Europejskiej w ostatnich miesiącach są nastawione na osłabianie polskiej gospodarki oraz polskich reform ustrojowych – stwierdził Kaleta. Jak dodał, „KE chce wmówić Polakom, że powinniśmy słuchać każdego polecenia, które przyjdzie z Brukseli”.

– TSUE i Komisja Europejska budują państwo europejskie, które decyduje o tym, co mogą robić poszczególne państwa w zakresie gospodarki czy sądownictwa. Dla nich Polska ma być rezerwuarem zasobów i taniej siły roboczej. Chcieliby, żeby nie dorównywała krajom Europy Zachodniej – oświadczył polityk partii Zbigniewa Ziobry.

Kaleta podkreślił, że „jedyną odpowiedzią na taką agresję powinna być stanowczość, determinacja i brak ustępstw na jakimkolwiek polu, ponieważ nawet drobne ustępstwa są wykorzystywane przeciwko nam”.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę