W Katowicach doszło do zbezczeszczenia obiektu sakralnego. Na terenie Klawarii Panewnickiej pojawiły się na figurach i kapliczkach odwrócone pentagramy i napisy „Ave Satan”. Sprawca lub sprawcy postaciom dorysowali męskie genitalia. – Może nadszedł już czas aby zamykać Kalwarię – pytają retorycznie internauci, którzy opublikowali na stronie parafialnej fotografie ukazujące dzieło wandali.

Miejsce, jakim jest Kalwaria Panewnicka to niezwykle popularny obiekt sakralny na terenie Katowic. Przychodzą tu nie tylko osoby wierzące, ale również turyści, którzy odwiedzają bazylikę znajdującą się w pobliżu. Obszar kalwarii słynie z repliki groty z Lourdes, ale też z licznych spotkań osób wierzących, a także z festiwalu Ekosong.

Do pomalowania figur i kapliczek doszło prawdopodobnie w nocy z 22 na 23 lutego. Do sieci szybko trafiły zdjęcia z napisami „Ave Satan”, „Batman aka Jezus”, a także z rysunkami męskich genitaliów i odwróconymi pentagramami. Niektóre figury mają również zamalowane oczy.

Sprawców czynu jeszcze nie znaleziono. O ich zidentyfikowanie proszą Franciszkanie zarządzający bazyliką.

– Może ktoś potrafi wskazać sprawców. Każda informacja jest ważna. Może nadszedł już czas aby zamykać Kalwarię – głosi wpis zamieszczony razem ze zdjęciami Kalwarii Panewnickiej. Problemem może być jak widać to, że obszar Kalwarii Panewnickiej jest powszechnie dostępny. Mieszkańcy skracają sobie np. drogę powrotną do domu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę