Kamień znika, a WC lśni czystością. Poznaj zasadę 3:2:1, jest nieomylna

mycie WC
fot. screen Youtube / Simple Ways to Keep Your Bathroom Fresh / Pexels

Coraz więcej osób używa w łazience naturalnych środków czyszczących. Wszak sklepowe detergenty sporo kosztują, a wdychanie ich oparów wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Poza tym chemikalia szkodzą środowisku i najlepiej korzystać z nich tylko w wyjątkowych sytuacjach. Specyfiki przygotowane własnoręcznie też potrafią nieźle radzić sobie z brudem i kamieniem w toalecie. Wiadomo, że jej regularne sprzątanie to podstawa – przecież korzystamy z niej nawet kilka razy dzienne. Sprawdź, jak operatywnie zneutralizować wszelkie nieczystości w WC, bez pomocy sklepowych środków myjących.

REKLAMA

Rozmaite preparaty domowej roboty można wykorzystać w ogrodzie, kuchni, przedpokoju, a nawet w łazience, gdyż działają tak jak profesjonalne nawozy, odkamieniacze czy usuwacze brudu. Poradzą sobie nawet z uporczywym kamieniem w muszli klozetowej. Poznaj mocarny 3-składnikowy zestaw do walki z twardym osadem, zaciekami i pozostałymi nieczystościami w toalecie.

Pierwsze dwa komponenty to soda oczyszczona i kwas cytrynowy. Pewnie używałeś ich wielokrotnie w swoim mieszaniu, np. ostatni ze składników świetnie odkamienia czajnik elektryczny. Zarówno soda, jak i proszek potrafią odnowić armaturę łazienkową i rozbić kamień w WC. Połącz je na pastę, a otrzymasz podwójnie skuteczną broń czyszczącą. Musisz ją jeszcze rozcieńczyć wodą. Pamiętaj tylko o pewnej zasadzie, która jest gwarancją powodzenia tego triku.

Twoja łazienka będzie błyszczeć. Z zasadą 3:2:1 wszystko się uda

Domowa mieszanka jest efektowna i nie szkodzi powierzchniom, a wszystko dzięki właściwym proporcjom wszystkich produktów. Kluczowe jest tu metoda 3:2:1. Składnik, który przeważa w całej kompozycji to soda, troszkę mniej jest kwasku, a najmniej wody.

REKLAMA

Jednolity środek nanieś na brudne elementy i zostaw go tak na minimum pół godziny. Później przystąp do szorowania, a na koniec uruchom spłuczkę. Głęboki strumień wody wymiecie wszelkie zanieczyszczenia.

Czytaj też: Spryskaj matowe panele tym kuchennym produktem. Odzyskają blask i kolor

Podziel się: