Trudno nadążyć za zmianami na scenie politycznej. Transfer goni transfer, a przekonania polityczne polityków zmieniających partię potrafią się zmieniać diametralnie, byle zostać przygarniętym pod nowe skrzydła.

Przykładem polityka, który odwiecznie szuka swojej politycznej drogi jest Michał Kamiński, który będąc ostatnio członkiem Unii Europejskich Demokratów połączył się właśnie z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Dzisiaj rano stwierdził: – W Sejmie powstanie federacyjny klub parlamentarny Unii Europejskich Demokratów i PSL. Ma to uniemożliwić PiS likwidację klubu PSL, po tym jak Stronnictwo opuścił w sobotę poseł Mieczysław Baszko. Chcemy założyć federacyjny klub parlamentarny Unia Europejskich Demokratów – PSL, co oznacza, że nasze małe koło awansuje do rangi klubu parlamentarnego.

Kamiński tłumaczył się, że nie była to jego indywidualna decyzja, lecz decyzja jego partii – Unii Europejskich Demokratów, której zależało na tym, żeby opozycja nie straciła jednego z klubów parlamentarnych. Wyjaśniał, że jest to element walki z partią rządzącą: – Chcemy pokazać, że nie jest tak, że PiS zawsze wygrywa z opozycją – dzięki naszej akcji, Prawu i Sprawiedliwości nie udało się ograć opozycji

Na temat konkretów dotyczących nowego projektu politycy połączonych formacji wypowiedzą się w czasie dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna