Kamiński: Platforma Obywatelska traktuje wyborców PiS jak świnie

– Władza PiS nie jest wybrykiem, tylko wynika z woli narodu – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” wicemarszałek Senatu Michał Kamiński z PSL-KP. Polityk ostro skrytykował Platformę Obywatelską i jej sympatyków za postawę wobec tych Polaków, którzy w wyborach prezydenckich zagłosowali na Andrzeja Dudę.

– Traktuje ich jak świnie. Po prostu – stwierdził Kamiński, spytamy o stosunek PO do sympatyków PiS. Wicemarszałek Senatu podkreślił, że partia Borysa Budki nie rozumie faktu, że „nasze społeczeństwo się nie zmieniło i się nie zmieni”.

Czytaj także:  Publicysta „GW” o Kaczyńskim: Psychopata, który trzęsie Polską

– Zawsze takie było. Po 1989 r. miało już trzykrotnie możliwość zbuntowania się przeciwko elitom. I to w bardzo bezpieczny sposób. Lech Wałęsa kontra Tadeusz Mazowiecki w wyborach prezydenckich w 1990 r. był buntem zwykłej Polski przeciwko Polsce elitarnej. Pięć lat później Polska ludowa poparła Kwaśniewskiego przeciwko Wałęsie, który wtedy był dla niej kandydatem warszawskiej elity – zauważył Kamiński.

Czytaj także:  Minister Błaszczak ma COVID-19. Setki zakażeń po wizytach szefa MON na uczelniach woskowych

Według polityka w PO króluje „elitarność, warszawskość, przekonanie, że rządzenie nam się należy”.

– Jeżeli opozycja nie odejdzie od myślenia, że PiS jest wybrykiem historii, który przydarzył się w normalnych dziejach naszego kraju, którym w zasadzie powinniśmy rządzić, to nic nie wyjdzie z jej starań – zauważył. Kamiński oświadczył, że błędny jest pogląd opozycji, że PiS „to barbarzyńcy, którzy nam trochę zburzyli świat, ale już za chwileczkę, za momencik wszystko wróci do normy”.

Czytaj także:  Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być bombą biologiczną

Parlamentarzysta podkreślił, że rządzenie Polską przez partię Jarosława Kaczyńskiego już przed drugą kadencję i reelekcja prezydenta Dudy nie jest żadnym „wybrykiem”, gdyż jest rezultatem „woli narodu”. – I na ten naród można się albo obrazić, albo go zrozumieć i zacząć rozmawiać z nim jego językiem. No, ale jeśli cały czas internet opozycyjny pełny jest obrazków świni wrzucającej głos do urny… – skomentował zachowanie zwolenników PO Kamiński.