– Władza PiS nie jest wybrykiem, tylko wynika z woli narodu – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” wicemarszałek Senatu Michał Kamiński z PSL-KP. Polityk ostro skrytykował Platformę Obywatelską i jej sympatyków za postawę wobec tych Polaków, którzy w wyborach prezydenckich zagłosowali na Andrzeja Dudę.

– Traktuje ich jak świnie. Po prostu – stwierdził Kamiński, spytamy o stosunek PO do sympatyków PiS. Wicemarszałek Senatu podkreślił, że partia Borysa Budki nie rozumie faktu, że „nasze społeczeństwo się nie zmieniło i się nie zmieni”.

– Zawsze takie było. Po 1989 r. miało już trzykrotnie możliwość zbuntowania się przeciwko elitom. I to w bardzo bezpieczny sposób. Lech Wałęsa kontra Tadeusz Mazowiecki w wyborach prezydenckich w 1990 r. był buntem zwykłej Polski przeciwko Polsce elitarnej. Pięć lat później Polska ludowa poparła Kwaśniewskiego przeciwko Wałęsie, który wtedy był dla niej kandydatem warszawskiej elity – zauważył Kamiński.

Według polityka w PO króluje „elitarność, warszawskość, przekonanie, że rządzenie nam się należy”.

– Jeżeli opozycja nie odejdzie od myślenia, że PiS jest wybrykiem historii, który przydarzył się w normalnych dziejach naszego kraju, którym w zasadzie powinniśmy rządzić, to nic nie wyjdzie z jej starań – zauważył. Kamiński oświadczył, że błędny jest pogląd opozycji, że PiS „to barbarzyńcy, którzy nam trochę zburzyli świat, ale już za chwileczkę, za momencik wszystko wróci do normy”.

Parlamentarzysta podkreślił, że rządzenie Polską przez partię Jarosława Kaczyńskiego już przed drugą kadencję i reelekcja prezydenta Dudy nie jest żadnym „wybrykiem”, gdyż jest rezultatem „woli narodu”. – I na ten naród można się albo obrazić, albo go zrozumieć i zacząć rozmawiać z nim jego językiem. No, ale jeśli cały czas internet opozycyjny pełny jest obrazków świni wrzucającej głos do urny… – skomentował zachowanie zwolenników PO Kamiński.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat