Fot. Twitter.com/PolskiSenat

– Martwi mnie, że z powrotu Donalda Tuska najmniej wydaje się cieszyć sama Platforma Obywatelska – powiedział w programie „Onet Opinie” Michał Kamiński, wicemarszałek Senatu.

W sobotę na Radzie Krajowej PO były premier ma ogłosić swój powrót do krajowej polityki. Według nieoficjalnych informacji Borys Budka ma ustąpić z funkcji przewodniczącego partii, a Donald Tusk ma zająć jego miejsce.

– Z punktu widzenia polskiej opozycji to dobrze, że Tusk wraca, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że jeszcze nie wiemy, co jego powrót wniesie. To jest nowe wyzwanie dla PiS i wszystkich partnerów politycznych Donalda Tuska – stwierdził Kamiński.

Wicemarszałek Senatu zwrócił jednocześnie uwagę na podziały w samej PO, jakie się ujawniły w związku z planowanym powrotem Tuska. Część polityków Platformy zastąpienia Budki przez Tuska nie uznaje za dobre rozwiązanie. Do tej grupy należy m.in. Rafał Trzaskowski, który chce ubiegać się o przywództwo w partii i nie wyklucza rywalizacji z Donaldem Tuskiem.

– Jako opozycja się cieszymy. Martwi mnie, że z powrotu Tuska najmniej wydaje się cieszyć sama Platforma Obywatelska – mówił Michał Kamiński. – To jest trochę tak, że oto dawno niewidziany gospodarz powiedział, że wraca i wszystkie chałupy w wiosce się cieszą, a tylko w jego chałupie nawet świeczki nie zapalono – dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę