Kanadyjczyk i Chińczyk, którzy byli odpowiedzialni za produkcję i sprzedaż ponad 63 kilogramów metaamfetaminy zostali skazani na karę śmierci przez sąd w mieście Jiangmen.

Informacje przekazała chińska gazeta Global Times, która dodała, że obaj skazani byli członkami dużej grupy przestępczej. W jej ramach dokonano łącznie 11 aresztowań i zastosowano różne wyroki – od dożywocia po karę śmierci, między innymi wobec Amerykanów i obywateli Meksyku.

Kanadyjczyk i Chińczyk byli odpowiedzialni za produkcję i sprzedaż bardzo dużej ilości narkotyków, wskutek czego, wedle chińskiego prawa, kara śmierci była dla nich adekwatna. W sprawę zaangażowanych było również kilku innych obywateli Chin, którzy odgrywali drugoplanowe roli w procederze i także doczekali się wyroków.

Sprawa nie jest jeszcze zakończona. Dwoje skazanych na karę śmierci ma jeszcze szansę na odwołanie się do sądu wyższej instancji w Kantonie, stolicy prowincji Guangdong, gdzie leży Jiangmen.
Relacje chińsko-kanadyjskie pogorszyły się, gdy w grudniu 2018 roku w Vancouver aresztowano wiceprezes chińskiej firmy telekomunikacyjnej Huawei, Meng Wanzhou. Została ona zatrzymana na wniosek władz USA, które oskarżają ją o oszustwa związane z łamaniem sankcji przeciw Iranowi i domagają się jej ekstradycji.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna