Kandydat na prezydenta Gdańska opublikował „wyrok śmierci” dla Rafała Trzaskowskiego! Sprawą zajmuje się policja!

Andrzej Kania jako jeden z czworga kandydatów będzie się ubiegał w marcu o prezydenturę Gdańska. W grudniu opublikował w mediach społecznościowych „wyrok śmierci” dla prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego „za zdradę Ojczyzny i mieszkańców Warszawy”. Kania swój wpis zatytułował „znalezione w sieci”. Policja w Gdańsku zamierza wszcząć postępowanie w sprawie nawoływania do nienawiści przez kandydata na włodarza Gdańska.

   

W swoim poście na Facebooku z 14 grudnia Kania zamieścił wyrok śmierci wydany przez Józefa Kurasia, ps. „Ogień”, pochodzący z okresu powojennej działalności jego oddziału partyzanckiego. Nazwisko Rafała Trzaskowskiego zostało wstawione w miejsce danych osoby faktycznie skazanej przez oddział „Ognia”.

Komenda Miejska Policji w Gdańsku, którą dziennikarze zapytali o post Andrzeja Kani, poinformowała, że wpis zabezpieczono, a „zabezpieczone treści przekazano do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego celem wszczęcia postępowania z art. 256 Kodeksu karnego”, który dotyczy propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego lub nawoływanie do nienawiści.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News