Jakub Stefaniak, poseł i rzecznik PSL oraz kandydat ludowców na prezydenta Warszawy, ma oryginalny pomysł na zagospodarowanie Pałacu Kultury i Nauki. – Powinien zostać obłożony mchem i służyć jako kurtyna antysmogowa – powiedział polityk w niedzielę w Radiu Zet.

Stefaniak wyjaśnił, że „jest taki gatunek mchu, który może być położony na ścianach budynków”. – To jest mech, który pochłania ten cały syf, który jest w powietrzu, oczyszcza to powietrze – doprecyzował i dodał, że jego pomysł nie jest niczym nowym, ponieważ takie zielone elewacje stosowane są w wielu miejscach na świecie, a także w Polsce.

W ocenie polityka, nie ma sensu burzyć Pałacu Kultury i Nauki, czego domagają się niektórzy politycy prawicy uznający budowlę za relikt komunizmu, bo oznaczałoby to gigantyczny wydatek na rozbiórkę.

Zdaniem kandydata ludowców na prezydenta stolicy, dobrym rozwiązaniem byłoby też stworzenie parku dookoła Pałacu Kultury oraz „slow food’owego targu”, na którym sprzedawane byłyby w konkurencyjnych cenach produkty spożywcze. – Żeby senior – któremu często nie starcza do pierwszego z różnych względów – żeby mógł sobie tę żywność dobrej jakości kupić – tłumaczył Stefaniak w Radiu Zet. – Nawet, jakby miasto miało coś takiego dotować, to ja uważam, że warto – stwierdził.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna