Dziś rano doszło do tragicznego wypadku na obwodnicy Krakowa. Na wysokości zjazdu na lotnisko zderzyły się cztery samochody. W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba.

W wypadku zderzyły się dwa samochody dostawcze, samochód osobowy oraz ciągnik z naczepą. Do zdarzenia doszło dziś około godziny 6 rano. Niestety, kierowcy auta osobowego nie udało się uratować. Radio Kraków poinformowało, że wypadek rozpoczął się od tego, że jeden z samochodów dostawczych wbił się w tył ciężarówki.

Oprócz jednej osoby, która zginęła w wypadku, dwie inne zostały poszkodowane. Cały czas trwa jeszcze akcja ratunkowa. Niestety, służby miały problem z dotarciem do wypadku, ponieważ samochody nie utworzyły korytarza ratunkowego.

Autostrada w kierunku Krakowa jest zablokowana. Obecnie korek ma ponad 7 km. Policja kieruje samochody do zjazdu z A4 na węźle Kraków Bielany. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze co najmniej dwie godziny.

– Tragiczny wypadek na 402.800 kilometrze (węzeł Balice II) autostrady A4, w kierunku Katowic. W zderzenie samochodu osobowego, zestawu – ciągnik siodłowy z naczepą oraz dwóch samochodów dostawczych dwie osoby zostały poszkodowane, natomiast jedna poniosła śmierć. KAP cały wypadek rozdzielił na cztery osobne zdarzenia. Utrudnieni potrwają co najmniej do około godziny 10 – można przeczytać informację na fb Kraków 112.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!