– Marszałek w swoich kompetencjach nie ma prowadzenia polityki zagranicznej, w konstytucji nie ma. Jest to łamanie konstytucji. Jest to niezgodne z konstytucją. Ja nigdzie nie wyjechałem za granicę, nie mając zaproszenia swojego partnera – powiedział były marszałek Senatu, a obecnie wicemarszałek izby wyższej parlamentu, Stanisław Karczewski z PiS w wywiadzie udzielonym portalowi Onet.

Polityk partii Jarosława Kaczyńskiego odniósł się w ten sposób do zapowiadanych przez nowego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z Koalicji Obywatelskiej wizyt w Stanach Zjednoczonych i w Komisji Europejskiej.

– Prowadzenie alternatywnej polityki jest niezgodne z zapisem konstytucji, bo wyraźnie jest napisane, kto prowadzi politykę zagraniczną państwa: rząd przez odpowiednich ministrów i prezydent – krytykował Grodzkiego Karczewski. Senator PiS zarzucił przy okazji marszałkowi Senatu, że ten nie postępuje zgodnie z polską racją stanu: – Nie może być tak, że my na świecie mamy podwójną reprezentację, równolegle prowadzone polityki – zauważył.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę