Karczewski: Marszałek Grodzki ślepo wykonuje polecenia Budki

REKLAMA

– Platforma Obywatelska zupełnie zagubiła się w swojej totalnej opozycji i wygrała wariant najgorszy chyba dla niej samej. Z politycznego punktu widzenia skutkuje to tym, że coraz bardziej odsuwają się od niej wyborcy. Widzimy po sondażach, że PO traci poparcie, które spada do 15 procent. Poza tym, należy dodać poważny kryzys wewnętrzny w tej partii – powiedział Stanisław Karczewski w wywiadzie dla portalu doRzeczy.pl.

Senator PiS odniósł się w ten sposób do decyzji Senatu, w którym opozycja wciąż ma większość, o przełożeniu terminu głosowania ws. Funduszu Odbudowy.

REKLAMA

– Byłoby eleganckim otwarciem, gdyby ta ustawa była procedowana na obecnym posiedzeniu Senatu. Moim zdaniem są to infantylne działania polityczne, a ta przerwa jest zupełnie niepotrzebna. Z praktycznego punktu widzenia to nic nie zmienia, nie rozumiem natomiast, po co są te wszystkie manewry – oświadczył Karczewski.

– Dziwię się, że marszałek Grodzki ślepo wykonuje polecenia Borysa Budki. Przewodniczący PO codziennie bywa w Senacie i daje tam instrukcje. Są to zatem decyzje Borysa Budki, szkodliwe dla Polski, Unii Europejskiej, ale tak naprawdę najbardziej dla samej Platformy – ocenił polityk PiS.

REKLAMA