– Zarzuty PO, że PiS nie przekazuje pieniędzy na onkologię są kłamliwe. Środki na leczenie chorych na raka są – powiedział we wtorek w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS. – Jest również strategia onkologiczna zainicjowana przez prezydenta Andrzeja Dudę, która została poparta przez onkologów i środowiska pacjenckie – stwierdził.

Polityk PiS podkreślił, że opozycja z premedytacją wykorzystuje osoby chore na raka do gry politycznej. W rzeczywistości w polskiej onkologii „w ostatnim czasie zrobiono naprawdę milowy krok”.

– W mówieniu o stanie onkologii ze strony opozycji jest masa obłudy, fałszu, cynizmu, niegodziwości i wykorzystywania tragedii ludzkich. Chociaż tych tragedii jest coraz mniej, ponieważ polska onkologia jest na coraz lepszym poziomie. Ma wielkie sukcesy – zauważył Karczewski.  Jak dodał, wystarczy, by politycy opozycji „pojechali do Gliwic, do Krakowa, do Warszawy i zobaczyli w jak świetnych warunkach pacjenci są leczeni”.

Wicemarszałek Senatu poinformował, że pacjenci „świetnie zrecenzowali i bardzo dobrze ocenili” program pilotażowy strategii onkologicznej rozpoczętej przez prezydenta Dudę. Zaatakował również opozycję za to, że domaga się odebrania 2 miliardów złotych  telewizji publicznej i przeznaczenia ich na onkologię.

– Działania opozycji to fałsz i obłuda. To bardzo przykre i złe, że PO, ale również i PSL sprzeciwiają się przekazaniu papierów wartościowych na wsparcie mediów publicznych – powiedział Karczewski. – Bardzo dużo fałszu w tym wszystkim. Media publiczne są niezwykle potrzebne, ponieważ odgrywają bardzo ważną rolę. Politycy PO oglądają widocznie tylko i wyłącznie programy publicystyczne TVP Info i mają do nich zastrzeżenia. Widocznie nie oglądają innych programów, które są niezwykle cenne. W mojej ocenie TVP Info również obiektywnie przedstawia różne punkty widzenia – podsumował polityk PiS.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę