Marszałek Senatu poprzedniej kadencji Stanisław Karczewski to kolejny polityk PiS, który skomentował wpis szefa Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska na temat działań rządu Mateusza Morawieckiego w sprawie pandemii koronawirusa.

Były premier, odnosząc się do powstającego właśnie na Stadionie Narodowym w Warszawie tymczasowego szpitala dla osób zakażonych COVID-19, napisał, że ekipa PiS zakupiła mniej respiratorów, niż wybudowano Orlików za czasów rządów koalicji PO-PSL. Tusk podkreślił również, że PiS w okresie swoich rządów zmniejszało ilość szpitali w Polsce.

Stwierdzenia te oburzyły senatora Karczewskiego, który zarzucił Tuskowi, że jako premier zajmował się tylko „harataniem w gałę”.

„Jakie to szczęście dla nas, że oni już nie rządzą”, napisał Karczewski na Twitterze. „Był taki premier, któremu wszystko kojarzy się z seksem. Był taki, któremu wszystko kojarzy się z harataniem w gałę”, przypomniał.

Według reprezentanta PiS w izbie wyższej parlamentu dopiero rządy partii Jarosława Kaczyńskiego przyniosły Polakom szczęście.

„Dobrze, że w tak trudnym czasie mamy rządzących, którzy bez zbędnych skojarzeń pracują dla dobra Polaków”, oświadczył Karczewski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę