Marszałek Senatu Stanisław Karczewski potwierdził, że na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości znajdą się nazwiska parlamentarzystów ugrupowania Pawła Kukiza.

– Mam nadzieję, że być może dziś uda nam się dokończyć tworzenie list, bo bardzo starannie to robimy. Chcemy, żeby listy były jak najlepsze. Robimy to w spokoju, analizując nazwisko po nazwisku, poszukując osób, które mogłyby wzmocnić listę – wyjaśnił we wtorek Karczewski na antenie radiowej „Jedynki”.

Marszałek Senatu zapowiedział, że listy PiS na jesienne wybory będą „odmłodzone” i bardzo zróżnicowane. Karczewski podkreślił, że aż 25 spośród 41 „jedynek” to kandydaci, którzy jeszcze nigdy nie byli liderami list w wyborach parlamentarnych. Polityk ujawnił także, że na listach kandydatów PiS do Senatu znajdą się przede wszystkim obecni senatorowie.

Po raz pierwszy komitet polityczny PiS zebrał się w sprawie list we wtorek 23 lipca. Wtedy doszło do zatwierdzenia kandydatur na listach w 18 z 41 okręgów.

W połowie lipca Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało z kolei „jedynki” na listach do wyborów parlamentarnych. Wiadomo m.in., że prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie stał na czele listy w okręgu warszawskim, a premier Mateusz Morawiecki będzie otwierał listę w Katowicach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę