– Bardzo wysoko oceniam pracę pana ministra prof. Łukasza Szumowskiego. Dał się poznać jako osoba bardzo zaangażowana, niezwykle pracowita, oddana sprawom służby zdrowia i pacjentom – powiedział Stanisław Karczewski o byłym już szefie resortu zdrowia.

– Wygrał pierwszą rundę walki z koronawirusem, a przygotował nas również na drugie starcie, które być może niebawem nastąpi. Podejmował odważne decyzje – takie, które uchroniły nas przed sytuacją, do której doszło w innych krajach Europy, jak chociażby we Włoszech czy w Hiszpanii – mówił Karczewski.

Wicemarszałek Senatu zauważył, że sukcesy Szumowskiego, który we wtorek zrezygnował z kierowania Ministerstwem Zdrowia, sprawiają, iż poprzeczka dla jego następcy jest bardzo wysoko zawieszona.

 – Pan minister Szumowski był najwyżej ocenianym ministrem zdrowia w historii. Byli ministrowie z rządów Platformy Obywatelskiej nawet nie mogli marzyć o procencie takiego poparcia i dobrej oceny przez społeczeństwo – ocenił Karczewski i podkreślił: – Nic nie daje takiej satysfakcji, jak dobra ocena opinii społecznej. Bardzo sobie to pan minister cenił, ale my też byliśmy pod wielkim wrażeniem jego zaangażowania, oddania, pracowitości.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę