Karczewski: Szumowski to najlepszy minister zdrowia w historii!

– Bardzo wysoko oceniam pracę pana ministra prof. Łukasza Szumowskiego. Dał się poznać jako osoba bardzo zaangażowana, niezwykle pracowita, oddana sprawom służby zdrowia i pacjentom – powiedział Stanisław Karczewski o byłym już szefie resortu zdrowia.

   

– Wygrał pierwszą rundę walki z koronawirusem, a przygotował nas również na drugie starcie, które być może niebawem nastąpi. Podejmował odważne decyzje – takie, które uchroniły nas przed sytuacją, do której doszło w innych krajach Europy, jak chociażby we Włoszech czy w Hiszpanii – mówił Karczewski.

Wicemarszałek Senatu zauważył, że sukcesy Szumowskiego, który we wtorek zrezygnował z kierowania Ministerstwem Zdrowia, sprawiają, iż poprzeczka dla jego następcy jest bardzo wysoko zawieszona.

   

 – Pan minister Szumowski był najwyżej ocenianym ministrem zdrowia w historii. Byli ministrowie z rządów Platformy Obywatelskiej nawet nie mogli marzyć o procencie takiego poparcia i dobrej oceny przez społeczeństwo – ocenił Karczewski i podkreślił: – Nic nie daje takiej satysfakcji, jak dobra ocena opinii społecznej. Bardzo sobie to pan minister cenił, ale my też byliśmy pod wielkim wrażeniem jego zaangażowania, oddania, pracowitości.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News