Karski: Tusk to sfrustrowana osoba bez większego dorobku

Donald Tusk często w ostatnim czasie wypowiada się na tematy polityczne, nie szczędząc przy tym słów krytyki obozowi władzy, w tym personalnie prezesowi PiS.

Były przewodniczący Rady Europejskiej zarzucił Jarosławowi Kaczyńskiemu, że chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Proces ten miałoby przyśpieszyć łamanie praworządności i naruszanie trójpodziału władzy przez rządzących, które nie są akceptowane przez instytucje unijne.

Zdaniem Donalda Tuska to zwalczanie przez PiS niezawisłych sądów i przeprowadzanie reformy wymiaru sprawiedliwości w celu jego upolitycznienia nie jest przypadkowe, ale ma doraźny cel, jakim jest zapewnienie bezkarności aferzystom z obozu „dobrej zmiany”.

Czytaj także:  Zostawił psa w lesie! Bernardyn wciąż czeka na właściciela

https://twitter.com/MarianWolny/status/1221143153136238592

Do wypowiedzi byłego premiera odniósł się w programie „Fakty po faktach” europoseł PiS Karol Karski, który stwierdził, że były przewodniczący Rady Europejskiej, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej nie ma na swoim koncie znaczących sukcesów.

– Donald Tusk jest sfrustrowaną osobą, która zakończyła urzędowanie na dosyć wysokim stanowisku unijnym bez jakiegoś większego dorobku – ocenił Karski.

Czytaj także:  Arcybiskup Gądecki zakazuje promowania inicjatywy „Stop LGBT” na terenach kościelnych

Wypowiedź eurodeputowanego PiS została skrytykowana w mediach społecznościowych. Internauci zaczęli wytykać Karskiemu, że to on nie ma dorobku i nie powinien krytykować Tuska, bo mu nie dorównuje.

Czytaj także:  Emilewicz podpadła Gowinowi? Jako jedyna z partii głosowała za „Piątką dla zwierząt”

„Jeśli chodzi o dorobek Karskiego, to najbardziej utkwił mi w pamięci pijany rajd melexem w hotelu na Cyprze”, skomentował słowa polityka PiS były rzecznik rządu Krzysztof Luft.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.