Katastrofa lotnicza we Włoszech. Zderzyły się dwa samoloty wojskowe
fot. Twitter | @dariodangelo91

Dwa samoloty wojskowe runęły na ziemię po zderzeniu w powietrzu. Jedna z maszyn spadła na puste pole, druga rozbiła się na samochodzie osobowym. W katastrofie nieopodal miejscowości Guidonia Montecelio we Włoszech zginęły dwie osoby, to piloci samolotów. O zdarzeniu poinformowała agencja prasowa ANSA. Informację potwierdziły Włoskie Siły Powietrzne.

„Zderzyły się z nieznanych w tej chwili przyczyn, rozbijając się o ziemię w okolicy lotniska wojskowego Guidonia” – brzmiał lakoniczny komunikat Włoskich Sił Powietrznych tuż po śmiertelnej kolizji w powietrzu. Do zdarzenia doszło ok. godz. 11:00 we wtorek. Nad miejscowością Guidonia Montecelio zderzyły się dwa ultralekkie samoloty, należące do 60. Skrzydła Sił Powietrznych Włoch. Obie maszyny – wspólnie z dwoma innymi samolotami – wykonywały lot szkoleniowy.

Katastrofa lotnicza we Włoszech. Dwa wojskowe samoloty zderzyły się w powietrzu. Nie żyją dwie osoby

Po zderzeniu się samolotów w powietrzu jeden z nich spadł na pobliskie pole, a drugi runął na teren teren zabudowany, rozbijając się na samochodzie osobowym. Nie ma informacji, czy w samochodzie byli ludzie, ani czy ktoś został poszkodowany. W wypadku zginęło natomiast obu pilotów rozbitych maszyn. Pilocie pozostałych dwóch samolotów, które brały udział w szkoleniu, zostaną przesłuchani.

Do tej tragicznej katastrofy odniosła się w mediach społecznościowych Giorgia Meloni. Premier Włoch złożyła kondolencja rodzinom i bliskim ofiar.

„Śmierć dwóch pilotów Sił Powietrznych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Guidonii, napełnia nas smutkiem. W imieniu rządu składam głębokie kondolencje i wyrazy współczucia ich rodzinom, kolegom i Siłom Powietrznym. Kierujemy do nich nasze modlitwy” – napisała na Twitterze premier Giorgia Meloni.

Do sieci trafiły dziesiątki nagrań i zdjęć z miejsca zdarzenia.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę