Kalifornia w dalszym ciągu zagrożona jest wielkim trzęsieniem ziemi. – Big One jest nieunikniony. Nie wiemy tylko, kiedy uderzy – ostrzegają amerykańscy sejsmolodzy. Ostania tego typu katastrofa miała miejsce ponad 100 lat temu.

US Geological Survey ostrzega południe Kalifornii przed wielkimi trzęsieniami, które mają nastąpić najprawdopodobniej w niedługim czasie. – Jest pięć procent szans na to, że w tym samym miejscu uderzy jeszcze silniejsze trzęsienie ziemi w ciągu najbliższych dni – powiedziała po piątkowym trzęsieniu Lucy Jones, sejsmolożka.

Fox News poinformowało, że ostatnie wstrząsy wcale nie złagodzą impetu trzęsienia, które nawiedzi Kalifornię w najbliższym stuleciu. Najgorsze więc jeszcze przed mieszkańcami stanu. Sejsmolodzy to potężne uderzenie nazywają „The Big One”. Ostatnie miało miejsce w 1906 roku. Trzęsienie miało siłę 7,9 w skali Richtera. Życie straciło wówczas 3 tys. mieszkańców, a 80% San Francisco zostało zrównane z ziemią. Sejsmolodzy z US Geological Survey Kalifornia podkreślają, że stan może spodziewać się aż sześciu wielkich wstrząsów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę