Katastrofa rosyjskiego samolotu. Nikt z 71 osób obecnych na pokładzie nie przeżył!

Rosyjska prokuratura potwierdziła, że tuż po starcie doszło do katastrofy samolotu Antonov An-148 linii Saratov Airlines, której nikt nie przeżył.

   

Na pokładzie samolotu znajdowało się 71 osób, w tym 65 pasażerów i 6 członków załogi. Antonov wystartował z lotniska Moskwa-Domodiedowo w kierunku Orska, miasta we wschodniej Rosji, w obwodzie orenburskim, w południowej części Uralu.

Przedstawiciel służb ratunkowych oświadczył: – Mniej niż 10 minut po wylocie z Domodiedowa do Orska samolot zniknął z radarów, załoga nie nawiązała połączenia.

   

W sprawie wypowiedział się również przedstawiciel Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji: – Otrzymaliśmy informację o zniknięciu z ekranów radarów pasażerskiego samolotu An-148, realizującego rejs na linii Domodiedowo – Orsk. Na miejsce możliwej katastrofy samoloty w rejonie miasta Ramienskoje w obwodzie moskiewskim wysłana została grupa ratunkowa.

W miejsce katastrofy wysłano dwa Mi-8 oraz służby ratunkowe. Na miejscu pojawił się również rosyjski minister transportu Maksim Sokołow. Prokuratura potwierdziła już oficjalnie katastrofę samolotu. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął postępowanie.

   
Zobacz także:  Sterroryzował schronisko dla zwierząt! Szukał... kota

Władimir Putin zlecił powołanie specjalnej komisji, która ma zbadać okoliczności katastrofy oraz jej przyczyny.

     

NIE PRZEGAP NAJCIEKAWSZYCH ARTYKUŁÓW

→ OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS