Każdy dostanie 1000 zł na wakacje w Polsce?

REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju za kilka tygodni ma przedstawić plan dotyczący bonów turystycznych. Resort chce wesprzeć Polaków, aby korzystali z polskiej turystyki, która obecnie boryka się z ogromnymi problemami.

Jak informuje tokfm.pl ministerstwo miało taki pomysł jeszcze przed wybuchem epidemii koronawirusa, ale w związku z zaistniałą sytuacją sprawy mogą nabrać tempa.

Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz we wpisie na Twitterze napisała: „Pracujemy wspólnie z branżą turystyczną nad bonami. Za kilka tygodni przedstawimy założenia przygotowanych rozwiązań. Chcemy wesprzeć Polaków w tym, aby chcieli korzystać z polskiej turystyki.”

REKLAMA

1000 zł w postaci bonów będzie można wydać na wycieczkę czy inne wydarzenie związane z turystyką organizowane w Polsce. Ponadto na podstawie tarczy antykryzysowej, przewidziano np. zwrot pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną po upływie 180 dni od rozwiązania umowy. Klient zamiast pieniędzy będzie mógł otrzymać od organizatora roczny voucher na inną imprezę turystyczną.