Europosłanka PiS Beata Kempa odniosła się we wtorek w radiowej Jedynce do trwającej właśnie wizyty w Polsce prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Zarzuciła mu, że krytykując ustawy sądowe wprowadzane przez PiS, ingeruje w wewnętrzne sprawy naszego kraju.

– Sprawy praworządności to jest wyłączna domena polska (…) i mieszanie się do tego jest nie na miejscu, tym bardziej że w kraju, z którego się przybywa, nie dzieje się najlepiej – stwierdziła Kempa, komentując wystąpienie Macrona po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Francuski prezydent na konferencji po poniedziałkowej rozmowie z Dudą poinformował, że „w pełni szczerze wyraził zaniepokojenie związanie z prowadzonymi reformami”. – Chciałbym, by w najbliższych tygodniach wzmógł się dialog Polski z Komisją Europejską. Wiem bowiem, że w Polsce głęboko zakorzenione są wartości wolności i sprawiedliwości – powiedział.

Kempa podczas wywiadu pochwaliła Dudę, że świetnie reprezentuje Polskę na świecie, czego świadectwem jest właśnie wizyta Macrona. – To jest olbrzymi sukces prezydenta Andrzeja Dudy – zauważyła. – Bardzo się cieszę, pan prezydent Andrzej Duda to jest kolejny przykład, po wielu innych, szczególnie przykładem są relacje polsko-amerykańskie, to jest kolejny przykład na to, że nasz prezydent doskonale dba o nasze sprawy – mówiła europosłanka PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę