Fot. Facebook.com/beatakempapl

Europosłanka PiS i polityk Solidarnej Polski Beata Kempa zaatakowała w mediach społecznościowych eurodeputowanych PO, SLD i Wiosny za poparcie przez nich w czwartkowym głosowaniu rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie tzw. mechanizmu praworządności. W przypadku jego wprowadzenia Polsce mogłyby zostać zmniejszone fundusze unijne ze względu na nieprzestrzeganie prawa przez rząd PiS .

PE skrytykował w swoim dokumencie Komisję Europejską za zwlekanie z wprowadzeniem powiązania wypłat dotacji unijnych z przestrzeganiem prawa przez kraje członkowskie UE. „Sytuacja w zakresie poszanowania zasad praworządności w niektórych państwach członkowskich uzasadnia natychmiastowe zastosowanie rozporządzenia w sprawie warunkowości”, stwierdzono w rezolucji.

Kempa potępiła przedstawicieli PO, SLD i Wiosny za zagłosowanie za rezolucją.

„Historia kołem się toczy. Współczesna Targowica żąda ukarania Polski za polskość, kult rodziny i wartości chrześcijańskie. Szukajcie współczesnych polskich targowiczan!”, napisała eurodeputowana na Facebooku.

Zdaniem Kempy  UE chce odebrać Polsce niepodległość. „Praworządność to tylko pretekst”, oceniła. „To, co się dzieje – to gigantyczny zamach na naszą suwerenność! A teraz komunikat do eurozdrajców: Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy żyją miliony zwykłych Polaków, którzy kochają rodziny i nasz piękny kraj!”, oświadczyła.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę